W środę, 22 listopada w sali konferencyjnej INEA Stadionu odbędzie się konferencja "Rozwój sportowy i mentalny dzieci w nauczaniu wczesnoszkolnym na bazie systemu szkolenia dzieci w klubie Lech Poznań", która dedykowana jest dla wszystkich pracowników oświaty. Organizatorem wydarzenia jest Lech Poznań Football Academy.

- Widzimy potrzebę rozmowy na temat rozwoju dzieci nie tylko w strukturach Lecha Poznań, ale również przy okazji zajęć w ośrodkach oświatowych - mówi Piotr Niedźwiedź, odpowiadający z ramienia Lech Poznań Football Academy za organizację i nadzór merytoryczny konferencji. - Korzystając z obowiązkowych zajęć wychowania fizycznego, szczególnie w edukacji wczesnoszkolnej chcemy wesprzeć grono pedagogiczne z korzyścią dla zdrowia fizycznego dzieci, a przede wszystkim dzielić się doświadczeniem w tej materii – dodaje Niedźwiedź.

Wśród prelegentów konferencji znajdują się m.in. Jan Rygiel, koordynator ds. sportu LPFA oraz Karolina Chlebosz, psycholog sportu, współpracująca ze sportowcami z różnych dyscyplin sportowych (m.in. biegaczami długodystansowymi, tenisistami, a także piłkarzami Akademii Lecha Poznań).

Konferencja objęta jest honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wysyłania swoich zgłoszeń na adres mailowy: piotr.niedzwiedz@lpfa.pl