W trosce o poprawę bezpieczeństwa na drodze Solaris utworzył, już w 2005 roku, program szkoleń "Bezpieczny Kierowca". Jego uczestnicy uczą się odpowiednio reagować za kierownicą w sytuacjach zagrożenia. Tym razem swoje umiejętności szlifowali kierowcy szczecińskiego przewoźnika SPA „Dąbie” Sp. z o.o.
Nawet najlepiej wyposażone pojazdy i najbardziej innowacyjne rozwiązania techniczne wymagają odpowiednio wykwalifikowanych kierowców. Ponieważ kierowcy autobusów, wożąc dziennie setki pasażerów mają wyjątkowo odpowiedzialne zadanie, firma Solaris dbając o poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, stworzyła dla nich program szkoleń "Bezpieczny Kierowca". W trakcie zajęć szkoleniowcy pokazują co robić, gdy na drodze dzieje się coś nieoczekiwanego.

Szkolenia „Bezpieczny Kierowca” organizowane są na terenie ośrodka Sobiesław Zasada Centrum Sp. z o.o. Sp. k. w Bednarach pod Poznaniem, które stanowi jeden z najlepszych w Polsce kompleksów szkoleniowych dla kierowców. W tym tygodniu w programie udział wzięli kierowcy szczecińskiego przewoźnika SPA „Dąbie” Sp. z o.o. Szkolenie podzielone było jak zwykle na część teoretyczną oraz praktyczną, która odbyła się na specjalnym torze. Kierowcy doskonalili technikę jazdy autobusem Solaris Urbino ucząc się odpowiednich zachowań w czasie poślizgu, hamowania awaryjnego w różnych warunkach pogodowych, technik omijania przeszkód na drodze czy też doskonalili umiejętności jazdy na zakręcie. - Chcemy nauczyć kierowców rozpoznawać pierwsze symptomy
zagrożeń na drodze i pokazać im jak poprawnie reagować od samego początku, kiedy mają dużo większe szanse przeprowadzić dany manewr z powodzeniem – powiedział Marcin Gąciarek, instruktor Sobiesław Zasada Centrum Sp. z o.o. Sp. k.

Z rozpoczętego przez firmę Solaris w 2005 roku programu szkoleń kierowców skorzystało już ponad 1000 osób. Z końcem lutego do tego grona dołączyło 10 pracowników SPA „Dąbie” Sp. z o.o.

Kliknij i obejrzyj zapowiedź relacji kolejnego szkolenia z cyklu "Bezpieczny kierowca", które odbyło się na torze w Bednarach.