W dniach od 23 do 25 października 2014 roku po raz dwudziesty piąty na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się najważniejsze targi branży turystycznej – TOUR SALON.

Wydarzenie organizowane w Poznaniu da wszystkim zainteresowanym możliwość dotarcia do wielu ofert turystycznych w jednym miejscu i czasie, zarówno do odbiorców branżowych, jak i klientów indywidualnych. Ponadto dzięki licznej grupie wystawców i zwiedzających zza granicy, będzie doskonałą promocją Polski również na arenie międzynarodowej. Gościem specjalnym targów jest Martyna Wojciechowska.


Odwiedzając 25-tą jubileuszową edycję targów przeniesiemy się w jednej chwili w rożne miejsca, a dokładnie wszystkie polskie regiony i ponad 30 krajów.  TOUR SALON zainspiruje do podróży do  Argentyny, Armenii, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogóry, Czech, Dominikany, Francji, Gruzji, Hiszpanii, Indii, Iranu, Irlandii, Izraela, Litwy, Macedonii, Malediwów, Mołdawii, Niemiec, Palestyny, Polski, Portugalii, Republiki Seszeli, Rosji, Rumunii, Słowacji, Sri Lanki, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii czy Włoch.

Patronat Honorowy nad targami sprawuje Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polska Izba Turystyki, Polska Organizacja Turystyczna, Miasto Poznań. 

Dla specjalistów z branży, TOUR SALON od wielu lat jest znakomitą okazją do zapoznania z propozycjami wszystkich polskich i wielu zagranicznych regionów, biur podróży, uzdrowisk, hoteli, ubezpieczycieli, czy przewoźników. Jest to również dobry moment na skompletowanie oferty na najbliższy sezon, omówienie współpracy z partnerami biznesowymi, a także znalezienie nowych odbiorców usług. TOUR SALON to również stale rozwijająca się i podążająca za zmieniającymi się trendami platforma komunikacji, wymiany doświadczeń i wiedzy dla branży turystycznej.

Dla indywidualnych odbiorców, TOUR SALON to możliwość odbycia trzydniowej podróży dookoła świata, to szereg inspiracji turystycznych w postaci prezentowanych przez wystawców ofert, a także okazja do bezpośredniego obcowania z tradycjami, kulturą bliższych i dalszych zakątków naszego globu poprzez uczestnictwo w degustacjach, koncertach, pokazach oraz licznych konkursach.

– Jak co roku TOUR SALON podzielony jest na część dla profesjonalistów i szeroką publiczność. Podczas tej edycji spodziewamy się wizyty wielu zagranicznych kontrahentów, którzy są zainteresowani tzw. turystyką przyjazdową do Polski – komentuje Przemysław Trawa, wiceprezes Międzynarodowych Targów Poznańskich. – Szeroką publiczność zapraszamy od piątku do soboty. W tych dniach przygotowaliśmy wydarzenia dla tej części publiczności – dodaje Przemysław Trawa.

Turystyka jest ważną gałęzią gospodarki, dlatego takie spotkanie jak TOUR SALON jest szansą dla branży do rozwijania sieci kontaktów i porozmawiania na istotne zagadnienia. – Na targach odbywają się konferencje, warsztaty szkolenia (również zamknięte) dla specjalistów, którzy z jednej strony szlifują tu swoje umiejętności, a z drugiej, wymienią się refleksjami i spostrzeżeniami, chociażby na temat zakończonego sezonu letniego. W Poznaniu planuje się kolejne sezony turystyczne i sprzedaje na pniu oferty na zimę – komentuje Anna Myślak dyrektor TOUR SALON.

Region Partnerski – Śląskie

Tegoroczne Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON obchodzą 25 lecie.
Z tej okazji Województwo Śląskie będące oficjalnym Regionem Partnerskim targów przygotowało szereg atrakcji nie tylko dla odwiedzających targi i wystawców, ale również skierowanych do mieszkańców Poznania podczas otwartego koncertu galowego Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny w ponad 100 osobowym składzie (23.20.2104, w Sali Ziemi MTP). Zespół po 50 latach powraca na tereny MTP, gdzie po raz pierwszy wystąpił w 1963 roku. I chociaż nadal wielu postrzega województwo śląskie jedynie przez pryzmat ciężkiego przemysłu, podczas targów Tour Salon będzie okazja do przekonania się o niezwykłej atrakcyjności tego zakątka Polski przyciągającego rokrocznie ponad 4 miliony turystów.

Występ artystów chóru Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, który odwiedzający targi spotkają również drugiego i trzeciego dnia na stoisku regionalnym oraz Scenie Kultury targów Tour Salon. Ponadto licznie organizowane konkursy dla odwiedzających z atrakcyjnymi nagrodami (m.in. bilety do atrakcji turystycznych, noclegi oraz wycieczki do regionu) stanowić będą stały punkt programu obecności województwa śląskiego na targach w Poznaniu.

Kraj Partnerski – Gruzja

Tegorocznym krajem partnerskim TOUR SALONU jest Gruzja. W ofertach biur podróży jest to coraz bardziej popularny kierunek, który wybierają turyści w letnie wakacje, ale również zimowe szusowanie na nartach. W Gruzji turysta podziwia najwyższe w Europie góry, chłonie dziewiczą przyrodę podczas wspaniałych spacerów i zachwyca się cudami architektonicznymi. To kraina kamiennych wież strażniczych osadzonych w wysokich górach i rzeźbionych drewnianych balkonów, czy udekorowanych freskami kościołów oraz secesyjnych miast. Gruzja to połączenie śródziemnomorskiego klimatu i legendarnej gruzińskiej gościnności. Serdecznie zapraszamy na stoisko narodowe Gruzji, na którym na wyciągnięcie ręki będą dostępne wszystkie materiały informacyjne o tym kraju, a także liczne oferty wyjazdowe. Z wizyty na stoisku kraju partnerskiego skorzystają również specjaliści, bo będą mogli spotkać się 25 lokalnymi touroperatorami.

Program wydarzeń dla specjalistów

Międzynarodowe Targi Poznańskie również w tym roku staną się miejscem spotkania zarówno izb, organizacji i stowarzyszeń na rzecz rozwoju turystyki, jak i firm świadczących w niej bezpośrednie usługi. Będzie to okazja nie tylko do skompletowania katalogu ofert wyjazdów turystycznych, motywacyjnych i integracyjnych, ale także do dyskusji na temat kierunków rozwoju tego sektora i wspólnych działań w tym zakresie. Specjaliści będą mogli wymienić się poglądami i doświadczeniami w branży turystycznej.

================

Wydarzenie Kraju Partnerskiego: Georgia – country of life

Podczas spotkania dowiemy się, że ten europejski kraj coraz chętniej odwiedzany przez turystów ma do zaoferowania liczne atrakcje turystyczne i kulinarne oraz niezwykłą kulturę.

Organizator: Georgian National Tourism Administration (GNTA)

23.10.2014 godzina 13.00 – 14.00

Pawilon 3, sala konferencyjna I

================

Seminarium: Platforma internetowa dla turystyki dzieci i młodzieży oraz rodzin.

Organizator: Polska Izba Turystyki Młodzieżowej, Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych Oddział Warszawski, AXELERON Sp. z o.o.

23.10.2014 godzina 13.00-15.00

Pawilon 14, poziom III, sala 3A

================

Travel 2.0 Skuteczna promocja hotelu i sprzedaż online - warsztaty

Jednodniowe bezpłatne warsztaty dla hotelarzy i przedstawicieli branży turystycznej m.in. z web usability, mediów społecznościowych oraz optymalizacji stron pod kątem wyszukiwarek internetowych. Będą też praktyczne informacje o trendach na rynku rezerwacji hotelowych oraz narzędziach wspierających sprzedaż internetową hotelu.

Organizator: Międzynarodowe Targi Poznańskie, e-holiday

23.10.2014 godzina 10.00 – 14.30

Hol Wschodni, Sala Niebieska, wstęp wolny po wcześniejszej rejestracji

================

„Turystyka Kulinarna – POLSKI HIT”.

Kulinarna to podróżowanie w celu przeżycia autentycznego i unikalnego doświadczenia opartego na kuchni danego miejsca. Już sama definicja kryje w sobie tyle smaku i przygody, że aż trudno nie wyruszyć w kulinarną podróż. Po raz drugi podczas Tour Salonu eksperci branży turystycznej, będą zastanawiać się nad polskimi atutami sprawiającymi, że oferta turystyki kulinarnej przyciągnie do nas gości z całego świata.

Organizator: Landbrand, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Konsorcjum Polskie Szlaki Kulinarne

24.10.2014 godziny 10.00 – 17.00

Pawilon 3 A, Scena Kultury, Sale konferencyjne Pawilon 3, Sala I, Sala II

================

Get together

Wieczór biznesowy wystawców z Niemiec, tj. Brandenburgii i Saksonii. Udział w wydarzeniu jest możliwy tylko dla specjalistów z branży turystycznej lub po okazaniu specjalnego zaproszenia.

Organizator: Organizacje Turystyczne z Brandenburgii i Saksonii (TMB Tourismus-Marketing Brandenburg GmbH oraz Tourismus Marketing Gesellschaft Sachsen mbH)

23.10.2014 godzina 17.00

Pawilon 3A, stoisko 1 i 2

==============

Spotkanie branżowe Śląskiej Organizacji Turystycznej

W trakcie spotkania odbędzie się pokaz kulinarny – kulanie klusek śląskich, występ artystów chóru Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk", degustacje potraw i trunków regionalnych oraz prezentacja produktów turystycznych województwa.

Organizator: Śląska Organizacja Turystyczna

23.10. 2014 godzina 14:00-15:00

Pawilon 3A stoisko 3 i 4

===============

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych, OSAT

Podczas targów odbędzie się coroczne spotkanie członków OSAT

Organizator: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych

25.10.2014. godzina 12.00 – 14.00

Pawilon 10, Centrum Prasowe, sala konferencyjna


DLA SZEROKIEJ PUBLICZNOŚCI

W trzy dni dookoła świata

Wybierz kierunek dla siebie.

Odwiedzając targi będziemy mogli przenieść się w jednej chwili w wiele różnych miejsc, a dokładnie wszystkie polskie regiony i ponad 30 krajów. Na TOUR SALONIE zaczerpniemy inspiracji do kolejnych podróży, czy posłuchamy o przygodach, jakie przeżyli inni globtroterzy. Kolorowe oferty, okraszone przekąską, czy muzycznymi rytmami z wielu zakątków kraju czy świata będą nas nakłaniać do odwiedzenia tych miejsc podczas kolejnego urlopu. – TOUR SALON odwiedzają kolekcjonerzy map, przewodników. TOUR SALON odwiedzają kolekcjonerzy map, przewodników. W zależności od zainteresowania znajdziemy na targach ofertę szlaków żeglugi śródlądowej, pieszych, konnych czy coraz bardziej popularnych kulinarnych. Takie materiały dostaniemy za darmo lub w promocyjnych cenach – podkreśla Anna Myślak. Na TOUR SALON mogą przyjść zarówno osoby, które preferują wyjazdy z biurem podróży jak i takie, które wolą na własną rękę zorganizować wypoczynek.

Nie tylko internet

Najlepszy serwis internetowy nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z podróżnikami, a taką możliwość daje właśnie TOUR SALON. Usłyszymy tu o przygodach niejednego globtrotera. Kolorowe oferty, okraszone przekąską, czy muzycznymi rytmami z wielu zakątków kraju czy świata nakłonią nas do odwiedzenia tych miejsc podczas kolejnego urlopu.

Niespodzianki na stoiskach

Oprócz map czy gadżetów, z targów wyjdziemy z nowym plecakiem, a nawet voucherem dla dwóch osób na weekend w Pszczynie. Wystawcy z Brandenburgii i Saksonii zaplanowali Happy Hours, czyli zabawy i konkursy z nagrodami -„regionalnymi niespodziankami”. Poza tym na targach możemy wygrać bilet do Kopalni Soli Bochnia. Pomysłowość wystawców zaskoczy niejednego zwiedzającego.

Kulturowa różnorodność Sceny Kultury

Nieodłącznym targowym krajobrazem jest specjalnie przygotowana Scena Kultury, na której organizowane będą wystąpienia, prelekcje i różnego typu prezentacje. Również w tym roku kalejdoskop wydarzeń będzie ogromny. Szczegółowy program Sceny Kultury dostępny będzie tuż przed targami. Już teraz mamy potwierdzone występy polski i zagranicznych kapel ludowych, lokalnych grup rokowych, czy też pokazy sztuk walki.

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca ŚLĄSK

Będzie to prawdziwą uczta dla ducha w koncercie muzyki, pieśni i tańców ludowych oraz narodowych
 „A to Polska właśnie” w wykonaniu Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Zespół po 50 latach powraca na tereny MTP, gdzie po raz pierwszy wystąpił w 1963 roku. Tym razem jego obecność zawiązana jest z 25-tą rocznica TOUR SALONU. Zespół wystąpi pierwszego dnia targów w Sali Ziemi w pełnej, ponad 100 osobowej krasie. Bilet na Zespół Śląsk upoważnia do bezpłatnego wstępu na TOUR SALON 2014 w dniach 23 - 25.10 oraz odbioru prezentu – niespodzianki ze stoiska województwa śląskiego.

23 października, Sala Ziemi MTP, godz. 18:00.

Bilety w cenie 45 zł są dostępne m.in. na: www.bilety.sollus.pl, www.ticketpro.pl, Centrum Informacji Miejskiej (CIM), a także w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn oraz w dniu koncertu w kasach MTP.

Spotkania z podróżnikami

Jak co roku na targach spotkamy podróżników. Niektórym udaje się połączyć pasję podróżowania z pracą. Część decyduje się na dalekie podróże, żeby przeżyć dreszcz emocji, czy poznać nowych ludzi lub inne kultury.

Martyna Wojciechowska – gość specjalny

Cieszy się w Poznaniu ogromną sympatią. Po jej autograf rok temu ustawiła się kolejna fanów z książkami o podróżach, które napisała na podstawie własnych doświadczeń. Także i tym razem będziemy mogli osobiście poprosić o autograf kobiety na krańcach świata.

25.10.2015 godz. 11.00

National Geographic Traveler, paw. 3A, st. 59

================

 Piotr Kraśko, Jarosław Kret

W spotkaniu zatytułowanym „Podróże – Moja Pasja, Moje Życie, Moja Praca” Piotr Kraśko i Jarosław Kret opowiedzą, jak połączyli pasję podróżowania z pracą.

Piotr Kraśko lubiany dziennikarz i prezenter, podróżnik, autor wielu książek po podróżach podzieli się z nami doświadczeniami z wędrówek.

Jarosław Kret znany z charakterystycznego stylu zapowiadania prognozy pogody, tak naprawdę jest zapalonym podróżnikiem i to właśnie odkrywanie świata oraz różnych kultur będzie głównym tematem prelekcji.

25.10.2014, godzina 11.30-12.30

Pawilon 3A, Scena Kultury

================

Festiwal Podróżniczy „Śladami Marzeń”

Przekonajmy się na własne oczy, że podróżować może każdy i przy okazji czerpać z tego wielką przyjemność, a na dokładkę opowiedzieć na forum doświadczenia z wypraw. Podczas drugiej edycji Festiwalu Podróżniczego „Śladami Marzeń” posłuchamy i obejrzymy zdjęcia z 12 wypraw. I tak, dzięki rywalizującym o miano najlepszej podróży, przeniesiemy się do Abchazji, Dagestanu, Azji południowo-wschodniej, Kenii, Filipin, Japonii, Nowej Zelandii. Poczujemy kurz, brud oraz zobaczymy jak podróżować z dzieckiem. Dodatkowo w ramach festiwalu posłuchamy trzy pokazy specjalne oraz warsztaty taniego podróżowania i survivalowe. Pamiętajmy tylko, że Festiwal trwa o jeden dzień dłużej niż targi, czyli do niedzieli!

Organizator: Jaśmina i Tomasz Labus

24-26.10.2014 godziny 11.00 – 18.00

Hol Wschodni, Sala Zielona

================

Aleksander Doba

Jako pierwszy w historii samotnie przepłynął kajakiem „Olo” Altantyk, w wieku… 64 lat! Aleksander Doba, niezwykły podróżnik i odkrywca będzie gościem specjalnym Festiwalu Podróżniczego ŚLADAMI MARZEŃ.

Organizator: Jaśmina i Tomasz Labus

24.10.2014 godzina 16.30

Hol Wschodni, Sala Zielona

================

Prezentacja zdjęć Jacka Boneckiego

Od kilkunastu lat co roku dokumentuje rajd Dakar fotograficznie i filmowo. Na swoim koncie ma kilkaset produkcji telewizyjnych i wiele wystaw fotograficznych w kraju i za granicą. Na TOUR SALONIE zdradzi nam tajemnice swojej indywidualnej filozofii fotografowania. Przy tej okazji Jacek Bonecki z przyjemnością odpowie na wszystkie pytania osobom zafascynowanym fotografią.

Organizator: Wydawnictwo Burda

24.10.2014 godzina 14:00 – 15.00

National Geographic Polska paw. 3A, stoisko 59

================

„Znasz li ten kraj?”

Zapraszamy na Questing pn. „Znasz li ten kraj?”, czyli zabawę, w której będziemy mogli wykazać się znajomością wiedzy o turystycznej Polsce.

Organizator: Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, Międzynarodowe Targi Poznańskie

24 października 2014 godziny 10.00-15.00

Stoisko Przeglądu Książki PTTK

================

Barbara Wachowicz

Pisarka Barbara Wachowicz podpisywać będzie swoje najnowsze publikacje „Siedziby Wielkich Polaków”
i „Bohaterki Powstańczej Warszawy”. W trakcie spotkania służbę będą pełnić Drużyny: „Iskra, „Błyskawica, „Czeremcha” z X Szczepu Związku Harcerstwa Polskiego im. Janka Bytnara „Rudego”.

Organizator: Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, Międzynarodowe Targi Poznańskie

25 października 2014 godziny 11.00-14.00

Stoisko Przeglądu Książki

Zapraszamy na trzydniowe święto turystyki!

Więcej informacji: www.tour-salon.pl

Kontakt dla mediów: Renata Hille, e-mail: renata.hille@mtp.pl, tel: +48/ 61 869 2128