Zwiedzaj Marki Nocą

Czyli wyjątkowa okazja, żeby poznać firmy z Konsorcjum Marki Poznań „od kuchni”.

W tym roku Miasto Poznań zaprasza na dodatkowe atrakcje organizowane w formule popularnej Nocy Muzeów. W czwartek, 14 maja 2015, firmy zrzeszone w Konsorcjum Marki Poznań otwierają się na zwiedzających! W ramach akcji odbędzie się szereg zróżnicowanych wydarzeń. Celem projektu jest przybliżenie mieszkańcom tego, jak funkcjonują poszczególne marki oraz udostępnienie najciekawszych miejsc, w których na co dzień odbywa się praca. To z pewnością wyjątkowa i być może jedyna okazja, aby zgłębić procesy projektowe i produkcyjne, czy poznać nieznaną dotąd historię przedsiębiorstw z Konsorcjum Marki Poznań.

Pobierz ulotkę Szczegółowy opis atrakcji

Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o. ul. Głogowska 14, 60-734 Poznań

Międzynarodowe Targi Poznańskie to lider polskiego przemysłu targowego. Posiadają ok. 55% udziału w rynku targowym w Polsce i są pierwszym organizatorem targów w Europie Środkowo-Wschodniej. Targi Poznańskie dysponują największą w Polsce infrastrukturą targową i konferencyjną - posiadają 16 klimatyzowanych pawilonów o wysokim standardzie i dużej powierzchni (150 000 m2 powiązanej ze sobą powierzchni konferencyjnej, wystawienniczej i otwartej) oraz 77 nowoczesnych sal konferencyjnych. W 2012 roku Poznań Congress Center oddało do użytku jedną z najnowocześniejszych i największych sal kongresowo-konferencyjnych w Polsce. Sala Ziemi może pomieścić 2000 osób.

Sprawdź szczegóły wycieczki

W trakcie 40 minutowej wycieczki zwiedzimy: • najstarszy pawilon targowy – pawilon 11 tzw. Iglicę,
• plac Marka – plac centralny który powstał w 1929 r.,
• aleję kiermaszową , pomiędzy pawilonami 6 – 6A, 5
• w okolicach tzw. „czteropaku” i pawilonu 15 na zamontowanym ekranie obejrzymy filmy MTP.
Pawilon 11 to jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów MTP, jest zbudowany na fundamentach Wieży Górnośląskiej z 1911 roku. Konstrukcja Iglicy jest oświetlona nocą, a w trakcie spaceru zobaczymy pokaz różnych wariantów oświetlenia wieży pawilonu 11. Pokaz tego typu odbędzie się po raz pierwszy w historii MTP – dotychczas Iglica była oświetlana tylko jedną z wybranych barw.

Harmonogram zwiedzania: (Wycieczki 40 minut)
godz.18.00
godz.19.30
godz.21.00
godz.22.30

Liczba grup: 4 grupy w wyznaczonych godzinach

Liczebność grupy: Od 10 do 30 osób

Obszar zwiedzania: Teren MTP : wnętrze pawilonu 11, tereny zewnętrzne MTP

Szczegóły:
 • Minimalny wiek uczestników: 15 lat
 • Czy dozwolone będzie robienie zdjęć i nagrywanie filmów w czasie akcji? TAK
 • Czy obiekt jest dostępny dla osób niepełnosprawnych? TAK
 • Czy możliwy będzie udział obcokrajowców (jakie języki?) NIE
 • Dostępność miejsc parkingowych dla gości: Wjazd od ul. Śniadeckich – przejazd terenem MTP pod pawilon 11

Pobierz regulamin wycieczki

Schowaj szczegóły

Poznańska Palarnia Kawy Astra Sp. z o. o. ul. Garbary 114, Poznań

Poznańska Palarnia Kawy Astra powstała w 1973 roku. Od początku swojej działalności koncentrujemy się na rozpowszechnianiu na polskim rynku wysokiej jakości kawy i herbaty z najodleglejszych zakątków świata.
Używany przez nas surowiec pochodzi tylko ze sprawdzonych źródeł, a jakość jest kontrolowana na każdym etapie produkcji. Bezwzględnie przestrzegamy ustalonych zasad technologicznych (wdrożony i certyfikowany przez DNV system ISO 22.000:2005). Jakość i wyjątkowość naszych kaw i herbat jest potwierdzona naukowo, a nasza technologia wciąż udoskonalana i modyfikowana przez zespół doświadczonych specjalistów.

Sprawdź szczegóły wycieczki

Co będzie się działo podczas akcji „Marki nocą”? Naszym celem jest pokazanie zwiedzającym proces produkcyjny kawy oraz herbaty. W programie uwzględniamy degustację naszych kaw, aby pokazać czym różnią się przedstawione gatunki kawy. Zwiedzanie zakończymy krótkim konkursem z nagrodami. Dla wszystkich uczestników przewidujemy drobne upominki.

Harmonogram zwiedzania: Grupa 1: 18:00-18:45,
Grupa 2: 19:00-19:45,
Grupa 3: 20:00-20:45,
Grupa 4: 21:00-21:45,
Czas trwania zwiedzania – 45 min

Liczba grup: 4 grupy

Liczebność grupy: Max 15 os.

Obszar zwiedzania: Cały obszar produkcyjny Palarni Kawy Astra oraz linię pakowania herbaty

Szczegóły:
 • Minimalny wiek uczestników: 15 lat
 • Czy dozwolone będzie robienie zdjęć i nagrywanie filmów w czasie akcji? NIE
 • Czy obiekt jest dostępny dla osób niepełnosprawnych? NIE
 • Czy możliwy będzie udział obcokrajowców (jakie języki?) TAK: angielski
 • Dostępność miejsc parkingowych dla gości: TAK: 30 miejsc

Pobierz regulamin wycieczki

Schowaj szczegóły

INEA Wierzbowa 84, 62-081 Wysogotowo

INEA jest największym w Wielkopolsce multimedialnym operatorem telekomunikacyjnym, z którego usług korzysta każdego dnia ok. 0,5 mln osób. Już 10 proc. jej klientów korzysta z nowoczesnej technologii światłowodowej w swoim domu. Oferuje telewizję cyfrową HD wraz z prezentowanymi na wyłączność treściami lokalnymi – w tym pierwszym w Polsce telewizyjnym klubowym kanałem Lech TV, szybki Internet do 500 Mb/s oraz usługi telefoniczne i mobilne. Od 2014 roku siedziba firmy mieści się w INEA Parku na Wysogotowie k. Poznania. Jest to kompleks budynków biurowo-technicznych wraz z przygotowywanym do uruchomienia nowoczesnym Data Center.

Sprawdź szczegóły wycieczki

Co będzie się działo podczas akcji „Marki nocą”? Na początek INEA pokaże zwiedzającym specjalny materiał z budowy INEA Parku w Wysogotowie. Podczas wycieczki po kompleksie jej uczestnicy odwiedzą jedną z kuchni przygotowanych według pomysłu pracownika INEA – będzie to kuchnia w stylu japońskim. W dalszej kolejności grupa złoży wizytę w Call Center. Tutaj na zwiedzających będzie czekała możliwość wcielenia się na chwilę w rolę konsultanta i wzięcia udziału w szybkim turnieju w piłkarzyki w chillout roomie. Na koniec uczestnicy wycieczki będą mieć wyjątkową możliwość odwiedzenia budowanego w INEA Parku nowoczesnego Data Center. Na uczestników wycieczek czekają niespodzianki.

Harmonogram zwiedzania: 1. grupa - 18.00-19.00
2. grupa – 19.00-20.00
3. grupa – 20.00-21.00

Liczba grup: 3 grupy

Liczebność grupy: Max 20 os.

Obszar zwiedzania: Recepcja, salka konferencyjna, kuchnia japońska, Call Center, chillout room, Data Center w INEA Parku

Szczegóły:
 • Minimalny wiek uczestników: 15 lat
 • Czy dozwolone będzie robienie zdjęć i nagrywanie filmów w czasie akcji? NIE
 • Czy obiekt jest dostępny dla osób niepełnosprawnych? Tak, ale prosimy o wcześniejszą informację
 • Czy możliwy będzie udział obcokrajowców (jakie języki?) Tak, ale prosimy o wcześniejszą informację
 • Dostępność miejsc parkingowych dla gości: TAK

Pobierz regulamin wycieczki

Schowaj szczegóły

Port Lotniczy Poznań-Ławica sp. z o.o. ul. Bukowska 285, 60-189 Poznań

Port Lotniczy Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego to nowoczesne lotnisko położone blisko centrum miasta. Oferuje połączenia lotnicze przewoźników biznesowych, niskokosztowych oraz całoroczne przeloty czarterowe, w tym segmencie ruchu od lat utrzymując silną trzecią pozycję w kraju. W roku 2013 przypadła setna rocznica działalności Portu, która zbiegła się z zakończeniem rozbudowy infrastruktury. Przepustowość operacyjna zwiększyła się dzięki równoległej do pasa startowego drodze kołowania i rozbudowie płaszczyzny postojowej samolotów. W rozbudowanym terminalu powstała nowa strefa przylotów oraz hala check-in, powiększono i zmodernizowano strefę odlotów oraz strefę VIP. Obecnie port może obsłużyć w ciągu godziny 1900 pasażerów przylatujących i 1100 odlatujących.

Sprawdź szczegóły wycieczki

Co będzie się działo podczas akcji „Marki nocą”? Zwiedzanie części zastrzeżonej (hala odlotów, hala przylotów) oraz objazd po płycie lotniska; warunkiem uczestnictwa będzie podanie danych osobowych: imię, nazwisko, data urodzenia, nr PESEL, seria i nr dowodu osobistego lub legitymacji uczniowskiej; przewidywany czas trwania zwiedzania – min. 1,5 godziny

Harmonogram zwiedzania: godz. 18:00
godz. 20:30

Liczba grup: 2 grupy

Liczebność grupy: Max 30 os.

Szczegóły:
 • Minimalny wiek uczestników: 7 lat
 • Czy dozwolone będzie robienie zdjęć i nagrywanie filmów w czasie akcji? Nie we wszystkich miejscach
 • Czy obiekt jest dostępny dla osób niepełnosprawnych? TAK
 • Czy możliwy będzie udział obcokrajowców (jakie języki?) TAK: angielski
 • Dostępność miejsc parkingowych dla gości: Dla wszystkich zwiedzających

Pobierz regulamin wycieczki

Schowaj szczegóły

Beiersdorf Manufacturing Poznań ul. Gnieźnieńska 32, 61-021 Poznań

Beiersdorf Manufacturing Poznań Sp. z o.o. (BMP) to międzynarodowe centrum produkcyjne należące do Grupy Beiersdorf, obecne na poznańskim rynku od 1929r. – BMP jest globalnym producentem marek NIVEA i Eucerin, kosmetyki produkowane w Poznaniu eksportowane są do 34 krajów na całym świecie. Firma angażuję się w liczne działania CSR. Jesteśmy dumni z tytułu „Wolontariusza Roku 2014” w kategorii wolontariusz pracowniczy.

Sprawdź szczegóły wycieczki

Co będzie się działo podczas akcji „Marki nocą”? Wycieczka po centrum produkcyjnym, przybliżenie procesu wyrobu kremu: „od surowca po produkt gotowy”.

Harmonogram zwiedzania: (czas na jedną wycieczkę ok. 1h)
19:00
20:00
21:00

Liczba grup: 3 grupy

Liczebność grupy: 20 os.

Obszar zwiedzania: magazyn, naważalnia, pakownia

Szczegóły:
 • Minimalny wiek uczestników: 16 lat
 • Czy dozwolone będzie robienie zdjęć i nagrywanie filmów w czasie akcji? NIE
 • Czy obiekt jest dostępny dla osób niepełnosprawnych? NIE
 • Czy możliwy będzie udział obcokrajowców (jakie języki?) Tak, w języku angielskim – w przypadku zebrania się co najmniej 10 osób
 • Dostępność miejsc parkingowych dla gości: TAK

Pobierz regulamin wycieczki

Schowaj szczegóły

Solar Company S.A. Torowa 11, Poznań

Solar Company S.A. to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na polskim rynku mody. Działamy z myślą o kobietach aktywnych, nowoczesnych i pewnych siebie. Z pasją łączymy dla nich najnowsze trendy z wybiegów z naszymi autorskimi pomysłami.
www.solar-company.com.pl

Sprawdź szczegóły wycieczki

Co będzie się działo podczas akcji „Marki nocą”? Spotkanie z pracownikami firmy Solar (Dział Projektowy, Wzorcownia, Dział PR)
Zwiedzanie Biura przy ul. Torowej 11 w Poznaniu

Harmonogram zwiedzania: 14 maja (czwartek) 2015 r. godz. 18-20.00

Liczba grup: 1 grupa

Liczebność grupy: max. 20 os.

Obszar zwiedzania: Wszystkie piętra budynku biurowego (parter, I i II piętro)

Szczegóły:
 • Minimalny wiek uczestników: 18 lat
 • Czy dozwolone będzie robienie zdjęć i nagrywanie filmów w czasie akcji? NIE
 • Czy obiekt jest dostępny dla osób niepełnosprawnych? TAK
 • Czy możliwy będzie udział obcokrajowców (jakie języki?) NIE
 • Dostępność miejsc parkingowych dla gości: TAK

Pobierz regulamin wycieczki

Schowaj szczegóły

Solaris Bus & Coach S.A. ul. Obornicka 46, Bolechowo-Osiedle, 62-005 Owińska

Solaris Bus & Coach S.A. jest firmą rodzinną. Założycielami i właścicielami firmy są Solange i Krzysztof Olszewscy. W 1996 roku otworzyli fabrykę autobusów w Bolechowie pod Poznaniem. Dzisiaj Solaris Bus & Coach S.A. jest czołowym w Europie, polskim producentem autobusów miejskich Solaris Urbino, trolejbusów Solaris Trollino, autobusów międzymiastowych Solaris InterUrbino, autobusów specjalnych oraz tramwajów Solaris Tramino. Od momentu uruchomienia produkcji w 1996 roku firma wytworzyła ponad 12.000 pojazdów, które jeżdżą po drogach 29 krajów w blisko 600 miastach.

Sprawdź szczegóły wycieczki

Co będzie się działo podczas akcji „Marki nocą”? W ramach akcji „Marki nocą” jej uczestnicy będą mogli zwiedzić zakład produkcyjny firmy Solaris zlokalizowany przy ul. Obornickiej 46 w Bolechowie-Osiedlu. Podczas zwiedzania zaprezentujemy linię montażu końcowego autobusów i trolejbusów. Ponadto każdy z uczestników zapozna się z historią i profilem działalności firmy.

Harmonogram zwiedzania: od 18.00 do 24.00.
Zwiedzanie dla grup maksymalnie 60 osobowych co godzinę.

Liczba grup: 5 grup

Liczebność grupy: max. 60 os.

Obszar zwiedzania: Hala montażu końcowego autobusów i trolejbusów.

Szczegóły:
 • Minimalny wiek uczestników: 18 lat
 • Czy dozwolone będzie robienie zdjęć i nagrywanie filmów w czasie akcji? W wyznaczonych miejscach
 • Czy obiekt jest dostępny dla osób niepełnosprawnych? TAK
 • Czy możliwy będzie udział obcokrajowców (jakie języki?) TAK: angielski, niemiecki
 • Dostępność miejsc parkingowych dla gości: TAK

Pobierz regulamin wycieczki

Schowaj szczegóły

Volkswagen Poznań Sp. zo.o. ul. Warszawska 349, 60-060 Poznań

Volkswagen Poznań to nowoczesna fabryka aut osobowych i komponentów. Spółka zatrudnia obecnie ponad 7000 pracowników w trzech zakładach produkcyjnych (czwartym będzie budowana we Wrześni nowa fabryka), będąc tym samym największym pracodawcą w Wielkopolsce. Produkowane są tutaj różne wersje VW Caddy, VW Caddy Maxi, modelu VW Transporter, podzespoły oraz zabudowy specjalne. Poznańska fabryka to jedyna fabryka na świecie w której produkowane są modele VW Caddy oraz VW Caddy Maxi. W ubiegłym roku Spółka wyprodukowała 175 000 samochodów oraz 3,3 miliona odlewów. Co ciekawe, aż co piąty samochód z koncernu Volkswagena posiada komponenty (głowicę cylindrową lub obudowę przekładni kierowniczej), które zostały wyprodukowane w Odlewni Volkswagen Poznań. W ubiegłym roku produkcja modelu VW Caddy wyniosła 150 000 aut, zaś VW Transportera 25 000 pojazdów

Sprawdź szczegóły wycieczki

Co będzie się działo podczas akcji „Marki nocą”? Jak powstaje samochód? Zwiedzający naszą fabrykę będą mieli możliwość poznania procesów produkcyjnych i przyjrzenia się w jaki sposób powstaje samochód.

Harmonogram zwiedzania: 20:00-22:00

Liczba grup: 2 grupy

Liczebność grupy: max. 30 os.

Obszar zwiedzania: Hala budowy karoserii oraz hala montażu

Szczegóły:
 • Minimalny wiek uczestników: 15 lat
 • Czy dozwolone będzie robienie zdjęć i nagrywanie filmów w czasie akcji? NIE
 • Czy obiekt jest dostępny dla osób niepełnosprawnych? TAK
 • Czy możliwy będzie udział obcokrajowców (jakie języki?) Po uzgodnieniu
 • Dostępność miejsc parkingowych dla gości: TAK

Pobierz regulamin wycieczki

Schowaj szczegóły

Euroflorist Sp. z o. o. Dziedziniec Muzeum Archeologicznego w Poznaniu, ul. Wodna 27

Euroflorist to firma umożliwiająca wysyłania kwiatów i upominków w dowolne miejsce w Polsce i na świecie. Dbamy o to, aby ludzie mogli swobodnie przekazywać życzenia i wyrażać swoje uczucia za pośrednictwem kwiatów. W Polsce Euroflorist współpracuje z ponad 750 kwiaciarniami, które śledzą na bieżąco światowe tendencje w sztuce układania kwiatów. Dzięki tak gęstej sieci punktów, doręczenie kwiatów jest możliwe nawet w ciągu 2 godzin.

Sprawdź szczegóły wycieczki

Co będzie się działo podczas akcji „Marki nocą”? Wszystkich którzy uwielbiają kwiaty i rośliny, zapraszamy na wyjątkowe warsztaty florystyczne pod hasłem „Kwiaty we włosach”. Z wiosennych kwiatów i zielonych dodatków wyczarujemy kolorowe i pachnące wianki. Warsztaty odbywać się będą pod czujnym okiem współpracującej z Eurofloist florystki, Katarzyny Grety Szymkowiak.

Harmonogram zwiedzania: godzina 18.00; czas trwania 2h

Liczba grup: 1 grupa

Liczebność grupy: max. 30 os.

Szczegóły:
 • Minimalny wiek uczestników: 10 lat
 • Czy dozwolone będzie robienie zdjęć i nagrywanie filmów w czasie akcji? TAK
 • Czy obiekt jest dostępny dla osób niepełnosprawnych? TAK
 • Czy możliwy będzie udział obcokrajowców (jakie języki?) NIE
 • Dostępność miejsc parkingowych dla gości: Parkingi przylegające do Starego Rynku

Pobierz regulamin wycieczki

Schowaj szczegóły

Urząd Miasta Poznania Plac Kolegiacki 17, 61-841 Poznań

Kiedy powstał Urząd Miasta Poznania? Historia tej instytucji sięga roku 1253, kiedy książę Przemysł I i jego brat Bolesław Pobożny oficjalnie nadali Poznaniowi prawa miejskie. Budynek, w którym obecnie mieści się Urząd, powstał w XVIII wieku, jako kolegium Jezuickie. Ten trzypiętrowy gmach w kształcie podkowy z obszernym dziedzińcem i dwuskrzydłowym krużgankiem wywołuje imponujące wrażenie. Podczas zwiedzania zaprezentowane zostaną wnętrza, w których przebywał Napoleon Bonaparte, a Fryderyk Chopin dał krótki koncert. Poznaj historię nieszczęśliwej miłości syna cesarza pruskiego. Posłuchaj o upadku brytyjskiej premier Margaret Thatcher, który prawdopodobnie także dokonał się właśnie w tym miejscu.

Sprawdź szczegóły wycieczki

Harmonogram zwiedzania: 17.00,
18.00,
19.00

Liczba grup: 3 grupy

Liczebność grupy: max. 30 os.

Obszar zwiedzania: Sale: 207 (z zabytkowym stropem), Sala Biała, Sala Błękitna, Sala Malinowa, Sala Sesyjna im. W. Szczęsnego Kaczmarka, Dziedziniec.

Szczegóły:
 • Minimalny wiek uczestników: Bez ograniczeń
 • Czy dozwolone będzie robienie zdjęć i nagrywanie filmów w czasie akcji? TAK
 • Czy obiekt jest dostępny dla osób niepełnosprawnych? TAK
 • Czy możliwy będzie udział obcokrajowców (jakie języki?) TAK
 • Dostępność miejsc parkingowych dla gości: Parkingi wokół Urzędu

Pobierz regulamin wycieczki

Schowaj szczegółyWydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem
Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej
www.poznan.travel