Hama Polska


Hama to niemiecki producent akcesoriów do elektroniki użytkowej, a także dystrybutor renomowanych marek z siedzibą w Monheim w Bawarii. Firma założona w 1923 w Dreźnie przez 18-letniego fotografa Martina Hanke jako Hamaphot KG. W początkowej fazie zajmowała się dystrybucją oraz produkcją akcesoriów fotograficznych. W 1966 roku firma przyjęła nazwę Hama. W 1993 roku rozszerzyła asortyment o dodatki komputerowe i telefoniczne.

Hama współpracuje ze wszystkimi liczącymi się sieciami handlowymi na świecie, co sprawia, że w jej portfolio znajdują produkty wielu znanych producentów m.in. Beats by Dr Dre, Marshall, Koss, SanDisk, Skullcandy, Samsonite, Urbanears, Rapoo. Hama posiada 6 własnych marek oraz jest wyłącznym dystrybutorem 23 marek pochodzących od innych producentów. Asortyment firmy zawiera ponad 18  tysięcy produktów, w tym 4,5 tysiąca dostępnych jest w Polsce.

Hama to także prekursor nowatorskich rozwiązań. Firma jako pierwsza na świecie wprowadziła kable USB 3.0, kable HDMI zgodne ze standardem HDMI High Speed Ethernet, czy akcesoria do iPhone’a 6.

Firma posiada 18 oddziałów, większość ulokowanych w Europie, m.in. Austrii, Czechach, Danii, Francji, Hiszpanii, Rosji, Słowacji, Szwajcarii, Polsce, Wielkiej Brytanii. Trzy oddziały Hama znajdują się poza Starym Kontynentem – w Chinach, Hongkongu oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich.