Wielkopolski Klaster Teleinformatyczny

Wizją Wielkopolskiego Klastra Teleinformatycznego jest dynamiczny wzrost przedsiębiorstw ICT z Wielkopolski w oparciu o solidną wiedzę jednostek badawczo-rozwojowych. W tym celu wspieramy budowę i realizację śmiałych projektów teleinformatycznych, a także dbamy o internacjonalizację wypracowanych w konsorcjach, innowacyjnych produktów i usług.

Wielkopolski Klaster Teleinformatyczny powstał z inicjatywy Miasta Poznania, Politechniki Poznańskiej, Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego oraz poznańskich firm IT. Celem działania klastra jest koordynacja współpracy środowisk naukowego, biznesowego i samorządowego w obszarze teleinformatyki. Członkowie klastra wspólnie podejmują wyzwania, nieosiągalne dla pojedynczych przedsiębiorstw.

Klaster organizuje co najmniej 2 duże wydarzenia branżowe w roku. Wspólnie z Prezydentem Miasta Poznania zorganizowaliśmy cykl konferencji ICT Wielkopolska, których frekwencja przekroczyła oczekiwania. Regularnie organizujemy misje zagraniczne i stoiska targowe, np. podczas targów CeBIT w Niemczech, czy Gartner ITxpo w USA.

Mamy świadomość, że kreowanie nowej marki wymaga czasu. Dbamy o najwyższe standardy relacji międzyludzkich i biznesowych. Dzięki temu zdobyliśmy zaufanie przedsiębiorców oraz poparcie władz samorządowych, a także zapracowaliśmy na pozycję „lidera polskich klastrów ICT”.